Naše společnost působí jako přední regionální dodavatel kompletních solarních systému renomovaných výrobců, zejména pak značky Viessmann. Solární systém dodáme a zhotovíme "na klíč" a zajistíme potřebné dokumenty pro žádost o dotace z programu zelená úsporám.
Mateko CZ, spol. s r.o.
Ostašovská 130
460 10 Liberec 20
IČO: 25489267 DIČ: CZ25489267
Provozovna:
Mateko CZ, spol. s r.o.
Lučany nad Nisou č.p.671
468 71 Lučany nad Nisou
tel/fax: 483 300 610
email: obchod@mateko.cz
Kontaktní osoba: Ing. Jan Šimon
tel: 728 136 026
Také se každé ráno probudíte a při došlápnutí na studenou podlahu Vámi projede zima? Podlahové vytápění má jedinečnou vlastnost uchovávat podlahu v teple. Již nikdy nebudete muset nosit tlusté ponožky a naříkat na rýmu kvůli prochladlým nohám. Podlahové vytápění vytváří ideální prostředí pro relaxaci a odpočinek. Díky svým unikátním vlastnostem chrání i Vaše zdraví. Vyzkoušejte jedinečný zážitek z podlahového vytápění a vychutnejte si báječný pocit teplého domova.
U podlahových sálavých systémů pak navíc sálavé teplo vychází z podlahy a místnost je tedy vytápěna zdola. První se tedy ohřeje spodní polovina místnosti, ve které se člověk pohybuje. Termostaty, ovládající topné systémy jsou montovány do výšky max. 1,5 m a na vyhřátí spodní poloviny místnosti reagují okamžitě. Proto lze nastavit odpínání při teplotě nižší o asi 2 – 3°C než u konvenčních systémů; každý ušetřený 1°C znamená 5-6% nákladů na vytápění. Podlahové vytápění tedy pouze díky svým fyzikálním vlastnostem (a bez ohledu na zdroj energie) přináší úsporu cca 10 - 15% provozních nákladů. Podlahové vytápění má velmi setrvačnou tendenci a program musí být zadán v dostatečném předstihu před příchodem do místnosti. Výsledek však stojí za to.
Při hledání co nejekonomičtějšího řešení, jak vytápět dům, lze narazit i na řešení, která jsou nejen úsporná, ale i dokonale komfortní. Jedním z nich je podlahové vytápění obytných místností.
Podlahové vytápění oproti tradičním radiátorům poskytuje větší tepelnou pohodu, díky nižší cirkulaci vzduchu vyhovuje alergikům a nezatěžuje esteticky interiér topnými tělesy. Navíc může být i ekonomicky výhodné.
Než se zmíníme o konkrétních ekonomických dopadech tohoto řešení, popišme si základní technická řešení. Existují dva základní typy - buď vedeme pod vytápěnou podlahou teplou vodu z kotle, anebo tepelný efekt vytváří elektrické přímotopné zařízení. V prvním případě ještě můžeme zvolit „mokré“ řešení, kdy se trubky vedoucí teplou vodu do podlahy zabetonují, při „suché“ variantě topný systém sestává z trubek v prefabrikovaných deskách. Zatímco teplovodní systém je vhodný pro domy s ústředním vytápěním, pro samostatné místnosti - např. koupelny - se hodí využít elektrické rohože. Jejich výhodou je schopnost rychleji reagovat na potřebu změny teploty a jsou rovněž vhodné pro menší prostory nebo pro místa, kam by bylo obtížné zavádět trubkový topný systém.
Obecně platí, že pořizovací náklady na podlahové topení jsou vyšší, než v případě klasických radiátorů apod. Tyto náklady závisí na tom, jak bude podlaha zatěžována a do jaké míry bude potřeba tepelně izolovat (tyto otázky musí v každém případě řešit odborný projektant). Metr čtvereční trubkového topného systému (bez tepelné izolace a betonové mazaniny) lze podle zvolené rozteče trubek pořídit za cenu mezi 500 až 1 200 Kč. Ceny elektrických topných rohoží v přepočtu na čtvereční metr jsou o něco vyšší, začínají někde kolem 900 Kč a v závislosti od jejich účinnosti se jejich cena může vyšplhat asi ke dvěma tisícům korun. Jejich instalace je ale oproti trubkovému systému snazší. Při provozu elektrického podlahového vytápění lze také s výhodou využít levnějšího „nočního proudu“, v tomto případě je třeba topný systém umístit do větší vrstvy betonu, která přes noc akumuluje tepelnou energii a během dne ji vyzařuje do obytné místnosti. Ekonomicky výhodné je také řešení, v němž se podlahové topení spojí s některým nízkoteplotním zdrojem, jakými jsou tepelná čerpadla, kondenzační plynové kotle nebo solární panely.
Pokud jde o ekonomiku provozu podlahového vytápění, dá se říci, že kromě větší tepelné pohody je jeho nespornou výhodou i energeticky úsporný provoz. V případě vodního vytápění totiž v soustavě proudí voda o teplotě nižší, než je tomu u běžného ústředního topení, což znamená úsporu paliva. Může tak přinést úsporu nákladů na topení ve výši 10 až 12 %. Vyšší pořizovací náklady, které stojí na počátku, se tak podle dosavadních odhadů investorovi vrací asi během sedmi let.
Mateko.cz | Copyright 2010 - 2011 Versoft.cz - tvorba www webovh strek, internetovh obchod? e-shop,